kolmapäev, 3. juuni 2009

Uued vahendid projektitööks

ETwinningu http://www.etwinning.net/et/pub/index.htm koolitustel oleme ikka üritanud tutvustada uusi programme ja veebilehekülgi, mille abil on mõnus projekte teha. Tegelikult ei ole tegemist päris uute vahenditega. Lihtsalt need toredad asjad ei ole varem silma hakanud, aga kindlasti väärivad katsetamist.


1. Glogster http://www.glogster.com/edu/
Virtuaalsete plakatite tegemise keskkond. Võimalik lisada pilte, teksti, taustu, raame, heli, videot jne. Koolide jaoks on loodud eraldi osa, kus on võimalik ühel õpetajal registreerida ka kuni 200 õpilast.
http://ingridmaadvere.glogster.com/glog-5284/


2. Animoto http://animoto.com/
Väga lihtne ja loogiline keskkond, mis võimaldab teha piltidest video. Juurde saab lisada tekste ja heli. Tasuta saab luua 30sekundilise video. Tõestades, et olete õpetajad, saate piiramatud võimalused.3. Scribble Maps http://scribblemaps.com/
Google Maps on kõigile tuttav keskkond. Scribble Maps lubab aga kaartidele peale joonistada ja kirjutada. Lisada saab ka pilte ning hiljem on valmiskaarti võimalik saata ja jagada.


http://www.scribblemaps.com/#id=iImtlOXzxw

4. Creately http://creately.com/
Mõistekaartide loomise veebipõhine vahend. Lihtne ja palju võimalusi pakkuv. Konto aktiveerimist pidi päeva ootama ja Internet Explorer lülitas ennast mitu korda välja. Kui kogu aeg salvestada, siis palju kaduma ei lähe. Kaarti saab jagada ja arvutisse salvestada.
5. Awesomehighlighter http://www.awesomehighlighter.com/
Virtuaalne marker, et märgistada teksti ja lisada märkmeid veebilehtedele. Hiljem on võimalik veebiaadressi kaudu oma märkmeid jagada. Märkmete lisamine töötas Mozilla brauseriga.


http://awurl.com/Mhz6mo4yW

6. Openzine http://www.openzine.com/
Veebiajakirjade tegemine. Võimalik on kujundada kaant ja kirjutada artikleid. Lisada saab pilte ja videosid youtubest.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=8594

7. Fo.reca.st http://fo.reca.st/surveys/home
Pollide koostamise keskkond. On võimalik luua 10 tasuta küsitlust, millele võib koguda lõputult vastuseid. Lisada saab ka meediat.

1 kommentaar:

PIIA ütles ...

Aitäh mitmekülgse ülevaate hea!