teisipäev, 25. jaanuar 2011

Midagi muusikast: mida teha arvutiga muusikatunnis

Sel nädalal tuli minu juurde muusikaõpetaja, et saada nõuandeid, mida võiks arvutiklassis muusikatunni raames teha. Järgnevalt siis mõned ideed ja keskkonnad, mida võiks kasutada.

Klassikalise muusika heliloojate kohta on olemas väga tore andmebaas http://www.classical-composers.org/.

Muusika kuulamine nõuab täpset kõrva ja järgnevas keskkonnas http://www.delosis.com/listening/home.html saab seda treenida. Mängitakse ette kaks helilõiku ja vastaja peab otsustama, kas need on sarnased või erinevad. Testi sooritamine võtab omajagu aega, sest esimeses osas on 30 ülesannet ja teises osas ka 30 ülesannet. Lõpus kuvatakse tulemus, mitu vastust läks õigesti.

Oma teadmisi popmuusikast saab kontrollida Musicmini keskkonnas http://www.musicmini.com/. Tasemeid on kolm ja saab valida ka erinevaid aastakümneid.


Music Tech Teacher leheküljelt http://www.musictechteacher.com/musicquizzes.htm leiab terve hulga erinevaid teste. Näiteks on vaja meelde jätta, mis järjekorras mängitakse klaveril klahvidel http://www.musictechteacher.com/quiz_flash_piano_memory_game1.htm, sobitada helilooja ja heliteos http://www.musictechteacher.com/quiz_composer_match001.htm või valida õige noodikirja pilt http://www.musictechteacher.com/quiz_time_signs001.htm.


Hulk keskkondi on loodud selleks, et muusikat luua. Näiteks:
Creating music http://www.creatingmusic.com/ on algklassidele mõeldud keskkond, kus saab palju erinevaid asju teha.
Tony-b Machine'i http://www.tony-b.org/ abil saab luua erinevaid rütme.Jam Studio http://www.jamstudio.com/Studio/index.htm on neist kõige rohkem võimalusi pakkuv.
Väga hea on õpilastega teha ka reaalset noodikirjutust ning kuulata, mis välja tuleb. Selleks on väga hea programm Noteflight http://www.noteflight.com/. Tuuli Koitjärv on koostanud keskkonnale ka juhendi.
Ja lõpetuseks üks lõbus keskkond http://www.midomi.com/, mis tunneb ümina või laulmise järgi ära laulu. Katsetage!

1 kommentaar:

Siret ütles ...

Vahva koht õppimaks kaasaegset muusikat klaveril mängima, ilma et nooti tunneks
http://www.onlinepianist.com/