pühapäev, 28. märts 2010
Lihtsalt e-kirjast
esmaspäev, 15. märts 2010
Cc litsentsiga piltide otsimine Wikimedia Commonsist ja Flickrist
esmaspäev, 8. märts 2010
Tõlkes kaduma läinud

Lõpptulemus oli selline: Tere! Mrehana professor Eesti, tahaksin koos teiega, "kevad on tulekul." Parimate soovidega, Ingrid Maadvere
Õpilaste hulgas on Google tõlgi väga populaarne ja seda kasutatakse palju. Tõlgitakse sõnu, tekste ja lausa terveid veebilehti. Selleks tuleb minna aadressile http://translate.google.com/ ja sisestada tekst või veebilehe aadress.
neljapäev, 4. märts 2010
Kuidas youtube'ida?

Quietube http://quietube.com/
YouTube sisaldab palju reklaami ja segavaid elemente. Selleks, et keskenduda ainult videole, on loodud Quietube keskkond. Selleks tuleb lohistada quietube nupp oma brauseri (töötas Mozilla Firefoxiga) nupuribale. Kui nüüd otsida üles üks youtube video ja seejärel klõpsata quietube nupule, on võimalik segajateta videot vaadata.

Safeshare http://www.safeshare.tv/
Samuti üks turvaline keskkond, mis lisaks videote jagamisele võimaldab lõigata sealt välja ka mingi osa ning jagadas siis ainult seda. Lõikamiseks pange video väikeses aknas käima. Kui klõpsate Set Start, pannakse paika algus ning klõpsates Set End, lõpp.

KeepVid http://keepvid.com/
YouTube'i keskkonnast ei saa videosid alla laadida ja tegelikult allalaadimine ei ole ka lubatud. Ometi on õpetajatel vaja seda aeg-ajalt teha. Põhjuseid võib olla palju: klassis ei ole Internetiühendust, Internetiühendus on aeglane, video võib YouTubest ära kaduda jne. Videode allalaadimiseks on palju võimalusi. Minu jaoks on kõige mugavam olnud KeepVid keskkond. URL reale tuleb ainult sisestada video aadress ning klõpsata seejärel paremal pool oleval nupul DOWNLOAD. Läheb nautke aega ja all kastis on näha, mis kujul videot alla laadida saab. Eelistada võiks kõrge kvaliteediga (high quality) mp4 formaati.
