reede, 30. oktoober 2009

Ajaveebi postitamine meili teel

Täna tutvustas Siret Lahemaa Lauka Põhikoolist ühte toredat võimalust, mis teeb postituste lisamise ajaveebi tõeliselt lihtsaks. Nimelt on võimalik ajaveebi artikleid kirjutada ka meili abil. Seega ei pea alati blogger'i keskkonda sisse logima, et oma häid mõtteid kirja panna vaid seda võib teha postkastist. Eriti kasulik on see funktsioon, aga õpetajatele, kes soovivad, et ka õpilased, kolleegid või lapsevanemad ajaveebi täiendaksid. Üheks võimaluseks oli kutsuda neid ajaveebi autoriteks, aga see eeldas seda, et uutele kasutajatele tuli ka natukene õpetada ajaveebi kasutamist ja tihti oli probleemiks see, et nad ei aktsepteerinud kutseid. Meili kasutamine muudab asja aga õpetaja jaoks väga lihtsaks. Piisab sellest, kui õpetaja annab õige meiliaadressi ja postitused hakkavad tulema. Kirja teemareale (subject) on vaja kirjutada postituse pealkiri. Kirja sisust saab postituse sisu ja kirja alla oleks vaja kirjutada kindlasti ka postitaja nimi, sest postituse kirjastajaks jääb ajaveebi autor. Samuti on võimalik lisada pilti. Pilt tuleb sel juhul lisada kirja manusesse.
Kuidas aga seada ajaveeb nii, et sinna on võimalik meili teel postitada? Valige Settings - Email&Mobile. Järgnevalt on vaja sisestada üks osa meiliaadressist. Aadressi all saab otsustada seda, kas postitus on kohe nähtav (Publish emails immediately), mustand (Save emails as draft posts) või on siis vastav funktsioon välja lülitatud (Disabled). Lõpus vajutage kindalsti SAVE SETTINGS nupule.

Kui kõik õnnestus, peaks Dashboard'il ajaveebi ette tekkima oranž ümbrik. Ümbrikul klõpsates saab muuta ka meiliaadressi.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Huvitav jutt, kuid millise ajaveebi tarkvara kohta see käis?

Siret ütles ...

Kiire kirjutaja :)
Meil paistab vist päike ja lumest pole märkigi. Meri on üsna peegelsile ja praam rahvast täis. Etukat päeva ;)

Ingrid Maadvere ütles ...

Ikka selle sama bloggeri kohta:)