http://docs.google.com/Presentation?id=dnzhmp8_126hhx65sfx
reede, 31. oktoober 2008
neljapäev, 30. oktoober 2008
pühapäev, 26. oktoober 2008
Virtuaalne sõnade magnettahvel
laupäev, 25. oktoober 2008
Kuidas õppida sõnu?
- Familiarize - sõnade õppimine kaartide abil, kus ühel pool on võõrkeelne sõna ja teisel pool selgitus
- Learn - õppimine, kus tuleb sisestada õpitud sõnu
- Test - koosneb sõnade sisestamisest ja valikvasutustest, lõpus saab hinde
- Play Scatter - sõnad on paigutatud ekraanile laiali, sõna ja selle tähendus tuleb vedada üksteise peale
- Play Space Race - sõnad jooksevad mööda ekraani ja neid tuleb tõlkida kiiruse peale, laste lemmikmäng

kolmapäev, 15. oktoober 2008
Koolielu IKT infotund saksa keele õpetajatele 2
Videos räägivad Astrid Sildni ja Aime Jõesalu põhjalikult LiveOnline keskkonnast (http://dafnet.web2.0campus.net/, http://lion.web2.0campus.net/). Anneli Kesksaar tutvustab põgusalt ristsõnade tegemise vahendit Eclipse (http://www.eclipsecrossword.com/).
Koolielu IKT infotund saksa keele õpetajatele 1
neljapäev, 9. oktoober 2008
Mis on teksti taga?
Wordle (http://wordle.net/ ) on keskkond, mis sisestatud või kopeeritud tekstist teeb märksõnapilve. Märksõnapilves on võimalik muuta värve, fonti ja paigutust. Märksõnapilve saab välja printida ja salvestada. Mina kasutasin Print Screeni nuppu ja tulemus on järgmine. Kõige suurmalt on sõnad, mida on laulus kõige rohkem.


neljapäev, 2. oktoober 2008
Veebipõhiste pilditöötlusprogrammide võrdlus
Internetist võib leida palju pilditöötlusprogramme, mis ei vaja isegi registreerumist ja võimaldavad teha päris palju. Kuidas aga välja valida, millist programmi kasutada. Korraldasin ühe katse, kus valisin välja 10 veebipõhist pilditöötlusprogrammi, mis ei vajanud registreerumist ja püsitatisin lähetülesande.
Lähteülesanne:
- Pilti peab saama kärpida (1 punkt)
- Tavaliselt on võimalik pilte pöörata 90 või 180 kraadi. Punkti saavad need programmid, mis võimaldavad pöörata näiteks 10 kraadi (1 punkt).
- Pildi peale kirjutamine (1 punkt).
- Pildile juurde joonistamine (1 punkt).
- Kollaaži tegemine mitmest pildist (2 punkti).
- Raami lisamine (1 punkt).
- Erinevate efektide kasutamine (2 punkti).
- Salvestamine erinevatesse formaatidess (2 punkti).
Katse tulemus:
1. Picnik 10 punkti http://www.picnik.com/
Tuntud tegija, mida olen vist kõige rohkem kasutanud. Kujundus on väga ilus. Üllatusena on juures ka võimalus teha kollaaži, mis on küll eraldi funktsioonina.
Lihtne ja loogiline keskkond, kus on üllatavalt palju võimalusi. Fotot pöörata sai küll ainult 90 kraadi, kuid samas sai töötada kihtidega. Salvestamisel tekkis alguses probleeme. Tuli välja, et oli vaja lisada ka faililaiend (jpg). Salvestamine jpg, png.

Väga palju võimalusi, aga natuke aeglane. Huvitavalt oli lähenetud kollaažile. Kollaaž oli üksteise järel vahelduvad fotod, mida sai salvestada filmina. Salvestamine jpg, gif, png, bmp, mpg, swf.

Peaaegu kõik sai tehtud, aga erilist muljet ei jäänud. Pildile juurde joonistada ei saanud. Salvestamine jpg, png, pdf, gif ja ocr.

Veidi ebaloogiline ja vähe võimalusi pakkuv keskkond. Pöörata pilti sai ainult 90 kraadi, kollaaži teha ei saanud ja efekte oli vähe. Salvestamine jpg.

Veidi kummaliselt käituv keskkond. Töötlemisel muudetakse pildi kvaliteet halvemaks, mis ei mõjuta hiljem salvestamisel pildi kvaliteeti. Liikudes erinevate võimaluste vahel, korjas programm osad lisatud asjad ära. Juurde joonistada, kollaaži teha ja pöörata vähem kui 90 kraadi ei saanud. Salvestamine jpeg, gif, tiff, bmp, png.

Tüütult keeruline. Ma ei suutnud lõpuni aru saada, kuidas toimub pööramine kraadides. Samas oli keskkonnal palju võimalusi. Salvestamine jpg, fxo, png.

Juurde kirjutada ja joonistada ei saanud. Üldse oli programmis vähe võimalusi. Salvestamine jpeg, png, bmp, gif, tiff ja pdf.

Lihtne ja humoorikas keskkond, mis jäi paraku hätta pööramisega kraadides, juurde joonistamisega, kollaaži ja raamiga. Salvestamine jpeg.

Minimalistliku kujunduse ja väheste võimalustega keskkond. Pöörata kraadides, kirjutada, joonistada, teha kollaaži ja raami ei saanud. Olid ainult mõned efektid. Salvestamine jpeg, gif, png, bmp.

Lisalugemist:
http://mashable.com/2007/06/23/photography-toolbox/
http://www.10000words.net/2008/07/21-free-online-photo-editing-tools.html
http://labnol.blogspot.com/2006/06/online-photo-editors-compared-gifworks.html